Субота, 02.16.2019, 12:52 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

Офіційний сайт відділу освіти Канівської міської ради

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Друзі сайту
Головна » 2017 » Листопад » 28 » Соціальний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання
0:26 AM
Соціальний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання

          14 листопада 2017року на базі Канівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Канівської міської ради Черкаської області відбулося методичне об'єднання соціальних педагогів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів на тему: "Соціальний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання".

Світова статистика констатує збільшення народжуваності малюків з порушеннями в розвитку. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), лише 20% народжених дітей умовно вважаються здоровими, решта мають порушення у розвитку або відносяться до дітей «групи ризику», тобто перебувають у стані між здоров’ям та хворобою. Визнання прав такої дитини, її інтересів, потреб, надання допомоги у процесі формування навичок соціальної взаємодії, свідомого вибору професії є дуже актуальним на сучасному етапі розвитку освіти. Тому важливого значення набуває запровадження інклюзивної освіти.

Інклюзивна освіта є однією з тих концепцій, яка вимагає зміни усталених уявлень, що формувалися протягом багатьох десятиліть, в усіх учасників системи освіти. Це гнучка, індивідуалізована система навчання дітей з

  • психофізичного розвитку в умовах загальноосвітньої школи за місцем проживання. Інклюзивна освіта передбачає створення освітнього середовища, яке б відповідало потребам і можливостям дитини, незалежно від особливостей її психофізичного розвитку. А концепція інклюзивної освіти відображає одну з головних ідей – усі діти є цінними й активними членами суспільства і навчання в інклюзивних навчальних закладах є корисним, як для дітей з особливими освітніми потребами, так і для дітей з типовим рівнем розвитку, членів родин та суспільства в цілому. Важливою умовою є командний підхід та узгодженість супутніх послуг спеціалістів з роботою педагога. Саме соціальні педагоги мають бути готові працювати у навчальних закладах з інклюзивним навчанням. Важливим аспектом у процесі підготовки соціальних педагогів до роботи в інклюзивних умовах є формування у них професійно-ціннісних орієнтацій, професійно-особистісних якостей, умінь та професійних компетенцій.

Під час круглого столу соціальні педагоги визначали основні проблеми на шляху інклюзивної освіти, оцінюючи сучасний стан інклюзивної освіти в Україні, визначили основні проблеми та бар’єри, які перешкоджають або ускладнюють процес впровадження інклюзії. Впровадження інклюзивної освіти в Україні - складне, неоднозначне завдання, що потребує розгляду та розробки нормативно-правових, психолого-педагогічних, програмно-змістових, соціально-психологічних засад.

Інклюзивне навчання не повинно витісняти традиційні форми ефективної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, що склалися і розвиваються в спеціальних загальноосвітніх навчальних закладах. Інклюзія не протиставляє, а наближує дві освітні системи – загальну і спеціальну.

Таким чином, урахування та реалізація нормативно-правового, науково-методичного забезпечення змісту навчально-виховного процесу, використання сучасних підходів до навчання дітей з особливими освітніми потребами, що включають цілеспрямовану діяльність педагогів та батьків учнів, співпрацю з командою фахівців, забезпечують ефективність навчання дітей і створюють підґрунтя для успішного навчально-корекційного результату та підготовки дітей до самостійного життя.

 

 

Психологічна служба відділу освіти Виконавчого комітету

Канівської міської ради Черкаської області

Іваненко Н.А., практичний психолог ДНЗ "Сонечко"

Переглядів: 119 | Додав: vpolischuk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Copyright Шатило С.С. © 2019
Зробити безкоштовний сайт з uCoz