Цьогорічний Шевченківський березень для школярів Канева пройшов незвично і захоплююче, адже вони змагалися у міському конкурсі на краще читання маловідомих, саме для учнів, поетичних та прозових творів Тараса Шевченка. А також малювали до них ілюстрації, псевдовітражі, робили аплікації з пластиліну, паперу, стрічок, ниток, усього, на що була здатна їхня фантазія. Дозволено було і батькам долучитися до цього творчого процесу.
Для того, аби взяти участь у конкурсі школярам 1—4 –х класів необхідно було прочитати багато творів Шевченка і вибрати те, що до душі. Перший тур пройшов у лютому-березні по школах, де і було визначено переможців. Ці переможці продовжили своє змагання: взяли участь у другому турі, який було проведено 16 березня на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4. Вели конкурс учні четвертих класів — Анна Мороз, Дмитро Скорина, Катерина Небелиця й Ілля Пузідаров, яких готували до цієї відповідальної ролі вчителі— Любов Олександрівна Морозова та Тетяна Борисівна Чернявська.
На початку заходу з вітальним словом до присутніх звернулася Н.А. Матінова, заступник канівського міського голови.
Юні конкурсанти щиро, артистично, відверто, емоційно і переконливо доносили своє прочитання Шевченкового слова та дивували журі і присутніх своїми ілюстраціями до творів поета.
Під час конкурсу учасників підбадьорювали і надихали піснями на слова Шевченка родини Червинських та Воюцьких.
До складу журі увійшли: С.А. Брижицька, заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника з наукової роботи, кандидат історичних наук; В. М. Осауленко, методист методичного кабінету Канівського міського відділу освіти; В.С. Моісєєва, викладач Канівського коледжу культури і мистецтв відділу образотворчого мистецтва; Н.М. Біленька, викладач української мови та літератури Канівського коледжу культури і мистецтв; В.В. Крижановська, начальник відділу кадрів ПрАТ «Миронівська птахофабрика».
Не так вже й просто журі було визначити переможців, утім імена було названо.
У першій номінації — читання прози Тараса Шевченка — перемогу здобули:
- серед учнів перших класів Попова Поліна (ЗОШ І-ІІІ ступенів №4);
- серед учнів других класів — Полевик Евеліна (ЗОШ І-ІІІ ступенів №4);
- серед учнів третіх класів — Бірюкова Ульяна (ЗОШ І-ІІІ ступенів №4);
- серед учнів четвертих класів — Прудченко Світлана (ЗОШ І-ІІІ ступенів №1).
У другій номінації — читання поезії Тараса Шевченка — перемогли:
- серед учнів перших класів — Бречко Катерина (ЗОШ І-ІІІ ступенів №4);
- серед учнів других класів — Майданович Вікторія (СпШ І-ІІІ ступенів №6);
- серед учнів третіх класів — Алексахіна Валерія (СпШ І-ІІІ ступенів №6);
- серед учнів четвертих класів — Коріновська Марія (гімназія ім. І. Франка).
У третій номінації – ілюстрація до творів Тараса Шевченка — перемога дісталася авторам робіт:
- серед учнів перших класів Волощенко Ольга “Не називаю її раєм...” (Канівська гімназія ім. І. Франка) та Шеремет Давід “Садок вишневий коло хати” (ЗОШ І-ІІІ ступенів №4);
- серед учнів других класів — Бондаренко Олег “Садок вишневий коло хати” (санаторна школа-інтернат) та Замотайло Анна “Садок вишневий коло хати” (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3);
- серед учнів третіх класів — Грубяк Дмитро “У нашім раї на землі...” (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1); та Чернай Михайло “Думи мої, думи мої...” (санаторна школа-інтернат);
- серед учнів четвертих класів — Червінська Олена “Село! І серце відпочине...” (ЗОШ І-ІІІ ступенів №4) та Шишлик Дар'я “Садок вишневий коло хати ” (гімназія ім. І. Франка)
Знайшлися і доброчинці, без яких неможливо було б створити справжнє духовне свято, а саме: ПрАТ «Миронівська птахофабрика» (директор С.В. Міщенко), які вручили всім учням-переможцям грошові премії; Канівська міська партійна організація ВО «Батьківщина» (В.М. Ломака), нагородила ведучих грошовими преміями; Канівський спортивний клуб «ІВАЗАР» (В.В. Іванов), Канівський Союз ВДВ (Віталій Якубець — учасник АТО, Олександр Потьомка — підприємець, волонтер). Вони приготували для переможців і усіх учасників призи та солодкі подарунки. Торт на 5 кг смакував усім учасникам конкурсу, а подарувала ласощі дітям Канівська Спілка ветеранів афганців (В.П. Люлька, В.П. Журавель).
Усі учасники конкурсу також не залишилися без уваги — отримали Подяки від начальника відділу освіти Н.А. Голди. Художні твори, котрі не вийшли у другий тур конкурсу розміщено на виставковому стенді у загальноосвітній школі №4.
Поки журі визначало переможців, усі присутні мали можливість подивитися відеофільм про Шевченка за участю канівських школярів Маргарити та Мар’яна Магди.
Але на цьому захід не закінчується, адже у травневі Шевченківські дні цього року переможці конкурсу відвідають Тарасові гору, де зможуть біля могили Великого Українця продекламувати його вірші, безкоштовно відвідати усі музеї заповідника, а їхні художні роботи будуть представлені на мистецькій виставці.
Подібний культурно-освітній захід у Каневі, у такому вигляді, проводився чи не вперше. І як знати, імовірно у подальшому він стане традиційним, аби щороку до великого Кобзаревого вінка, що його десятиліттями доплітають Тарасові духовні нащадки по усьому світу, докладуться квіти поцінування, вдячності, пам’яті, вірності й любові.
     |